„Lepší místo ve škole “ – hlasování

Sledujte:

https://www.lepsimisto.cz/lmvs-jablonec-2019/

https://www.facebook.com/lepsimisto/

TISKOVÁ ZPRÁVA

Jablonečtí středoškoláci sbírají hlasy na podporu nápadů na zlepšení 4 středních škol zapojených do Lepšího místa ve škole. Podpořte jejich aktivitu svým hlasem!

Jablonec nad Nisou, 9. leden 2020 – Od středy 8. ledna může veřejnost hlasováním podpořit nápady žáků na zlepšení čtyř jabloneckých středních škol. Relaxační jídelna, Sezení na chodbách, Společná studentská místnost aneb Studenťárna a Galerie Dvorek, to jsou nápady, které soutěží v projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou, jenž je na Jablonecku pořádán již po druhé po úspěšném pilotním ročníku na 7 ZŠ. Žáci ze čtyř středních škol celkem zaslali 70 nápadů. Vedení každé zapojené školy pak spolu s žáky vybralo nejlepší nápad, se kterým budou soutěžit ve velkém finále. A které 2 nápady vyhrají a získají tak každý 50 000 korun na svou realizaci? O tom rozhodne stejnou měrou veřejnost a porota!

Každý může svým hlasováním podpořit nápady reprezentující potřeby 4 zapojených středních škol: VOŠMO a OA, SPŠT, SUPŠ a VOŠ a Gymnázium U Balvanu. Hlasování veřejnosti probíhá od 8. 1. do 28. 1. na webu lepsimisto.cz, a to prostřednictvím ankety vytvořené na platformě Mobilní rozhlas, s níž Lepší místo úzce spolupracuje. Každý hlasující má k dispozici 3 kladné hlasy, jenž může dát 1 žákovskému projektu, nebo je rozdělit mezi více projektů. Středoškoláci v tuto chvíli zpracovávají prezentace, kterými o velkém finále, tzv. Dni D, jenž je čeká ve středu 29. 1. v Eurocentru Jablonec n. N., představí porotě složené z partnerů a podporovatelů projektu své nápady a návrhy jejich realizace.

Bude zajímavé sledovat, jak se po loňských žácích základních škol i jablonečtí středoškoláci postaví k takto komplexnímu a užitečnému projektu, ve kterém musí prokázat nejen vlastní aktivitu, schopnost spolupracovat, překonávat překážky, ale i řadu dalších velmi praktických dovedností. Považujeme za klíčové dnes mladé lidi podporovat v tom, aby něco dokázali udělat pro své okolí a Lepší místo ve škole je pro to ideální tréninková platforma – mohou zažít úspěch a pocit, že vlastní námaha a úsilí mají smysl, a že sami opravdu mohou přispět ke změně k lepšímu. Budeme rádi, když i občané Jablonce podpoří středoškoláky v jejich aktivitě skrze veřejné hlasování a budou se tak podílet na proměně dvou skvělých přání ve skutečnost“, doplňuje Vladimír Stanislav, člen správní rady Nadace JABLOTRON.

Jeden vítězný nápad v hodnotě 50 000 korun spolu s většinou organizace jabloneckého kola projektu na středních školách financuje hlavní partner projektu Nadace JABLOTRON, díky které tento projekt rezonuje a hýbe Jabloncem. Druhý vítězný nápad a také část organizace pak rovným dílem financují další partneři projektu, a to Magistrát města Jablonec n. N. a Liberecký kraj. Na konci tohoto školního roku tak budou dvě místní střední školy o něco lepším místem ke studiu i životu!

Sledujte:

https://www.lepsimisto.cz/lmvs-jablonec-2019/

https://www.facebook.com/lepsimisto/