Corny Cup 2013

Dne 18. září 2013 se konal již 32. ročník CORNY středoškolského atletického poháru, okresní kolo. Jeho tradičním organizátorem je naše škola, Gymnázium U Balvanu.

Vzhledem ke špatnému  počasí proběhly tyto závody v atletické hale Na Střelnici. Zúčastnila se ho družstva Gymnázia U Balvanu, Gymnázia Dr. Randy, Střední průmyslové školy technické, Obchodní akademie a to v kategorii dívek i chlapců.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:
dívky – sprint 60 m, 200 m, vytrvalostní běh 800 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a netradiční štafeta 100 + 200 + 300 + 400 m;
chlapci – sprint na 100 m, 400 m, vytrvalost 1500 m a ostatní disciplíny jsou stejné s dívkami.

Po bezproblémovém průběhu celé akce zvítězilo v kategorii dívek družstvo Gymnázium Dr. Randy, Gymnázium U Balvanu bylo druhé. V kategorii chlapců zvítězilo pořadatelské družstvo Gymnázium U Balvanu, druhá byla Obchodní akademie. Všechna 4 družstva postoupila do krajského finále, které proběhlo 25. září 2013 v Turnově.

Chlapci Gymnázia U Balvanu poté v krajském kole v Turnově obsadili pěkné 3. místo. Družstvo dívek skončilo na 6. místě, kdy pouze zranění závodnice připravilo dívky o lepší umístění.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výsledkům!