Výsledky školy v soutěžích a olympiádách – závěrečné hodnocení za školní rok 2016/2017

Ve školním roce 2016/17 se naši žáci výrazně zapsali v rámci středních škol Libereckého kraje do seznamu úspěšných řešitelů řady olympiád a soutěží. Je potěšitelné, že tyto výsledky jsou dlouhodobou součástí práce školy s nadanými žáky.  Níže uvedení žáci byli oceněni pochvalou třídního učitele nebo ředitele a někteří z nich byli také nominováni na výroční cenu Maxima 2016/2017. Poděkování patří i všem dalším, kteří nedosáhli na nejvyšší pozice, ale svou účastí porovnali své výkony s ostatními.

Škola byla na základě úspěchů v olympiádách a soutěžích zařazena do rozvojového programu Ministerstva školství „Excelence středních škol 2016“.

Nejlépe umístění žáci v olympiádách a soutěžích – školní rok 2016/17

Vědomostní soutěže

Nejlepší umístění v okresních kolech: (do 3. místa)

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Olympiáda v českém jazyce Vilém Bedřich Sengr (sexta)

2.

Zuzana Hanajová (oktáva)

3.

Soutěž v anglickém jazyce Michal Krejčík (sexta)

2.

Soutěž v německém jazyce Anna Vrbková (septima)

1.

Michaela Jindráková (septima)

3.

Zeměpisná olympiáda Renata Zollerová (4. ročník)

1.

Marek Masopust (4. ročník)

2.

Jan Tarabec (septima)

3.

Ekonomická olympiáda Radek Chybík (4. ročník)

postup do krajského kola

Adam Šubrt (oktáva)
Lukáš Plíva (oktáva)
Zuzana Hanajová (oktáva)

Účast v okresních kolech je ve srovnání s krajskými koly nízká, protože většina okresních kol je určena pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Ve školním roce 2016/17 Gymnázium U Balvanu žádnou třídu nižšího gymnázia nevyučovalo.

Nejlepší umístění v krajských kolech: (do 6. místa)

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Olympiáda v českém jazyce Vilém Bedřich Sengr (sexta)

2.

  Zuzana Hanajová (oktáva)

3.

Soutěž ve francouzském jazyce Albert Švehla (3. ročník)

3.

  Denisa Fořtová (3. ročník)

4.

  Barbora Kadečková (septima)

4.

Soutěž v anglickém jazyce Michal Krejčík (sexta)

6.

Soutěž v německém jazyce Anna Vrbková (septima)

4.

Zeměpisná olympiáda Renata Zollerová (4. ročník)

4.

Přírodovědný klokan (Junior) Anna Kvíčalová (sexta)

1.

  Vít Dostál (sexta)

2.

Biologická olympiáda Kateřina Bezányiová (sexta)

1.

  Lenka Špidlenová (oktáva)

2.

  Martina Pěničková (sexta)

4.

  Andrea Rychnová (sexta)

5.

  Anežka Sladká (septima)

6.

Chemická olympiáda Kateřina Bezámyiová (sexta)

1.

  Anna Kvíčalová (sexta)

2.

Fyzikální olympiáda Michal Řehoř (oktáva)

1.

  Jan Tarabec (septima)

4.

  Cyril Vacek (sexta)

6.

  Michaela Jindráková (septima)

6.

Logická olympiáda Kateřina Michálková (oktáva)

krajský semifinalista

  Renata Zollerová (4. ročník)

krajský semifinalista

SOČ Sabina Dočekalová (septima)

1.

Europa secura Nikolas-Finn Machander
(3. ročník)

1.

Daniel Vinš (3. ročník)
Petr Medek (3. ročník)
Florián Pejcha (sexta)

2.

Cyril Vacek (sexta)
Veronika Hanzalová (septima)

Celostátní kola

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Fyzikální olympiáda Michal Řehoř (oktáva)  
SOČ Sabina Dočekalová (septima)

4.

 

Mezinárodní kola

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Olympiáda v přírodních vědách Kateřina Bezányiová (sexta)

3.

 

Další soutěže:

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Plzeňská diplomatická simulace Nikolas-Finn Machander
(3. ročník)
 
Veronika Hanzalová (septima)
Sabina Dočekalová (septima)

 

Sport

Okresní soutěže (umístění do třetího místa)

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Basketbal družstvo chlapců:
Ondřej Spanilý, Vojtěch Karásek,
Jan Kostlán, Albert Švehla,
Daniel Vinš, Jan Dubský,
Miroslav Vraný, Karel Vlasák

2.

Florbal družstvo chlapců:
Jan Křenovský, Jan Kostlán,
Vlastimil Maňák, Pavel Khunt,
David Šklíba

3.

Florbal družstvo dívek:
Lucie Drahoňovská, Anna Kvíčalová, Andrea Rychnová, Barbora Lejsková, Tereza Sojáková, Lucie Peterková, Markéta Hlaváčková, Anna Bobková

2.

Volejbal družstvo dívek:
Veronika Mařasová, Dominika Macháčková, Denisa Bartoňová, Nikola Pluchová, Denisa Fořtová, Jana Pospíchalová, Šárka Málková, Klára Sehnoutková

1.

Plavání smíšené družstvo:
Adéla Černá, Jan Kostlán,
Tereza Grusová, Bořek Hnyk,
Ladislav Marko, Petr Nohýnek, Barbora Lejsková, Anna Kvíčalová,
Martina Pěničková, Petr Onodi, Kryštof Bedrník, Lucie Holubcová

2.

 

Krajské soutěže (umístění do 6. místa)

Soutěž jméno žákyně/žáka

umístění

Orientační běh Anna Mašínová

1.

Corny Cup družstvo chlapců:
Jan Křenovský, Václav Fišer,
Jan Kostlán, Petr Nohýnek,
Jiří Strnádek, Adam Pelta,
Vojtěch Karásek, Ondřej Spanilý

3.

Corny Cup družstvo dívek:
Denisa Fořtová, Šárka Málková,
Sára Kordíková, Michaela Barborová, Veronika Nováková,
Barbora Smetanová,
Barbora Rynešová, Terezie Mačková, Vendula Kamlerová

3.

 

 

Mgr. Jiří Kozlovský, ředitel školy