Naši žáci opět ovládli biologickou olympiádu

 

Přelom měsíců března a dubna je již tradičně věnován krajským kolům v biologické olympiádě, v nichž se naši žáci vždy umisťovali na předních pozicích. A nejinak tomu bylo i letos. V krajském kole kategorie A, které proběhlo 29. března 2019, jednoznačně zvítězila Kateřina Bezányiová a druhé místo obsadila Martina Pěničková, obě z oktávy. Navíc se děvčata stala jedinými úspěšnými ředitelkami v této kategorii.

O týden později, tj. 5. dubna 2019, dobyl v krajském kole kategorie B 3. místo Robin Čeresiz z 1. ročníku, což je v konkurenci žáků z víceletých gymnázií vynikající výkon.

Neztratily se ani ostatní, poděkování si zaslouží i Andrea Rychnová z oktávy a Anna Kobylková a Šárka Byronová z 1. ročníku.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a Kačce s Martinou držíme palce v celostátním kole.