Piškvorky

V pondělí 11. listopadu 2013 se na Gymnáziu U Balvanu v Jablonci odehrála strhující podívaná. Naneštěstí byl zmíněný balvan trochu bludný, a tak si na turnaj našlo cestu jen pět týmů, mezi nimi i vítězný ForFun z Tanvaldu.

Turnaj se nesl již od začátku v poklidném sportovním duchu. Většina týmů byla na domácí půdě. A ostatní si přišli hlavně zahrát a pobavit se, jak naznačuje i jméno vítězů. Po krátkém shrnutí pravidel a organizačních pokynů začala hra. Skupinový systém hry každý s každým umožnil hráčům si pořádně zahrát a rozehrát se. To se hráčům zřejmě hodilo a líbilo, protože nebylo výjimkou, že hra se protáhla až k samé hranici časového limitu. Skupinu vcelku jasně ovládl tým ForFun a už začínalo být jasné, že jen pro zábavu to nebude.

V prvním pavoukovém zápase se sice ForFun moc nezapotili, výsledek 20:0 mluví za vše, ale finále bylo o to napínavější. Týmy spolu sice již hrály v tabulce, ale právě zde nebyl ani jeden z týmů s to vyhrát, a tak skupinový souboj skončil remízou. Oba týmy si tohoto faktu byly samozřejmě vědomy, proto byl finálový souboj napínavější. Až do poslední chvíle byly síly vyrovnané, a tak v posledním duelu rozhodly hlavně nervy a štěstí …

  1. místo: ForFun (Gymnázium Tanvald) ve složení:
    Tereza Martinovská, Ondřej Hozda, Jan Martinovský, Adéla Trdlová, Tomáš Marčík
  2. místo: GyBa2 (Gymnázium U Balvanu) ve složení:
    Martin Kubíček, Petr Ješke, Zdeněk Berka, Karolína Polejová, Michaela Maternová

3.místo: Gyba3 (Gymnázium U Balvanu) ve složení:
Lucie Hrdličková, Zuzana Kunášková, Anna Kvíčalová, Ladislav Marko, Valentýna Nowá