Úspěchy naší školy v olympiádách a soutěžích

Ve školním roce 2014/15 se naši žáci výrazně zapsali v rámci středních škol Libereckého kraje do seznamu úspěšných řešitelů řady olympiád a soutěží. Těší nás, že tyto výsledky jsou spojeny jak se zájmem žáků rozvíjet své nadání a porovnat své schopnosti s konkurenci z jiných škol, tak s dlouhodobou a cílenou prací školy s nadanými žáky. Rádi bychom zveřejněním níže uvedených informací poděkovali a poblahopřáli všem úspěšným žákům a jejich učitelům. Stejně tak děkujeme i všem ostatním, kteří se na čelných pozicích neumístili, ale měli chuť a vůli soutěžit a reprezentovat Gymnázium U Balvanu.

 

Nejlepší umístění v okresních kolech:

Soutěž                                                                                jméno žákyně/žáka                       umístění

Olympiáda v českém jazyce                                       Vilém Bedřich Senger                   1. – 3.

Alena Černohousová                    2.

Soutěž v anglickém jazyce                                          Michal Krejčík                                   1.

Ladislav Marko                                 3.

Soutěž v německém jazyce                                       Hana Herrkommerová                  3.

Biologická olympiáda                                                    Kateřina Bezányová                       1.

Andrea Rychnová                           2.

Martina Pěničková                         3.

Matematická olympiáda                                             Barbora Lejsková                          3.

Chemická olympiáda                                                    Anna Kvíčalová                                1.

Kateřina Bezányová                       2.

Fyzikální olympiáda                                                       Kateřina Bezányová                       3. – 4.

 

Zeměpisná olympiáda                                                  Martin Špetlík                                  1.

Lukáš Preisler                                   2.

Dějepisná olympiáda                                                    Anna Kvíčalová                                1.

Kateřina Bezányová                       3.

 

Múza 2013 (literární soutěž)                                      Lucie Drahoňovská                         1.

Jan Vlček                                            1.

Štěpánka Janusová                        1.

Bedřich Vilém Senger                   2.

Dominika Machová                        3.

Petr Kadeřábek                                3.

Nejlepší umístění v krajských kolech

Soutěž v anglickém jazyce                                          KathrynWilliams                              2.

Michal Krejčík                                   3.

Soutěž ve francouzském jazyce                               Zuzana Hochmalová                      2.

Alexandra Pohoževa                     3.

Soutěž v německém jazyce                                       Jonathan-Antonín Machander  3.

Biologická olympiáda                                                    Kateřina Bezányová                       1.

Karolína Polejová                            2.

Anna Novotná                                 3.

Lenka Špidlenová                           6.

Martina Pěničková                         6.

Chemická olympiáda                                                    Kateřina Bezányová                       1.

Anna Kvíčalová                                2.

Barbora Lejsková                            3.

 

Matematická olympiáda                                             Zuzana Urbanová                           1.

Samuel Machat                                 4.

 

Zeměpisná olympiáda                                                  Martin Špetlík                                  2.

Lukáš Preisler                                   3.

 

SOČ                                                                                      Ivan Šonský                                       1.

Jan Vlček                                            2.

Pavel Sluka                                        6.

Nejlepší umístění v celostátních kolech             

Europa Secura                                                                 Petr Myslivec                                   2.

Jiří Šťastný                                         2.

Jonathan-Antonín Machander  2.

Bobřík informatiky                                                         Cyril Vacek                                         47.

SPORT

Okresní soutěže

Corny atletický pohár 2014                                     družstvo chlapců                             1.

družstvo dívek                                 1.

Okresní přebor v plavání                                             družstvo dívek                                 2.

Basketbal                                                                          družstvo chlapců                             1.

Basketbal                                                                          družstvo dívek                                 1.

Atletický přebor                                                             družstvo dívek                                 2.

Přespolní běh                                                                  družstvo dívek                                 1.

Volejbal                                                                             družstvo dívek                                 1.

družstvo chlapců                             2.

Krajské soutěže

Corny atletický pohár 2014                                         družstvo dívek                                 2.

družstvo chlapců                             3.

Plavání                                                                                družstvo dívek                                 2.

Přespolní běh                                                                  družstvo dívek                                 2.

Basketbal                                                                          družstvo chlapců                             1.

družstvo dívek                                 3.

Mgr. Jiří Kozlovský, ředitel školy