Jazykově-vzdělávací pobyt našich žáků v anglickém Hastings

V neděli 8. listopadu 2015 se 40 našich žáků vydalo na cestu do Anglie, aby si zdokonalili své jazykové znalosti při výuce rodilých mluvčích ve městě Hastings, poznali život a památky Londýna a jihovýchodního pobřeží Britských ostrovů a zkusili prožít pár dní v hostitelských rodinách.

Přes pokročilou roční dobu nám počasí přálo, takže z typického anglického klimatu na nás útočil jen vítr. Po příjezdu do Anglie jsme první den věnovali prohlídce východní části Londýna – tzv. City (Greenwich, Shakespeare´s Globe, Tate Modern, Tower Bridge, The Tower of London a další). Ve večerních hodinách jsme se přesunuli do malebného města Hastings, ležícího na pobřeží, a ubytovali se v hostitelských rodinách. Další tři dny jsme strávili dopolední výukou a malými odpoledními výlety – v úterý do městečka Battle a centra Hastings, ve středu do Brightonu a ve čtvrtek do malého městečka Rye (kde jsme absolvovali celkem dobrodružný výlet po okolních blatech). V pátek jsme se cestou zpět opět na celý den zastavili v Londýně, tentokrát v jeho západní části (Buckingham Palace, Whitehall, Horse Guards Parade, Big Ben, British Museum, …).

V nočních hodinách se nám zdárně podařilo přeplout rozbouřený kanál La Manche a přejet francouzské hranice a v sobotu večer nás autobus vyložil zpět u gymnázia.

Doufáme, že si žáci ze svého anglického pobytu přivezli nejen spoustu dárků, ale také lepší angličtinu, pozitivní dojmy z hostitelských rodin a pěkné zážitky.