Tým Gymnázia U Balvanu zvítězil v soutěži SčVK

Tým studentů kvarty Gymnázia U Balvanu ve složení Lucie Drahoňovská, Veronika Drahoňovská, Jan Tarabec aVáclav Sirůček se svým básnickým textem zvítězil v příslušné kategorii (8. a 9. r. ZŠ) v soutěži vypsané společností Severočeské vodovody a kanalizace u příležitosti dvacátého výročí jejího založení.

Soutěž probíhala během měsíce října a zapojilo se do ní celkem 55 soutěžních kolektivů ze škol Libereckého a Ústeckého kraje, naši školu reprezentovaly 4 týmy z tercie a kvarty. Zadané téma, jež se vztahovalo přímo k činnosti SčVK, žáci vítězného týmu osobitě zpracovali v kultivovaném básnickém textu, jemuž zároveň nechyběl humor a nadsázka. Na začátku prosince na naší škole proběhlo předání cen vítězům, MP3 přehrávače a bezdrátová sluchátka byly příjemnou odměnou za jejich snažení.

Vítěznému týmu blahopřejeme a doufáme v další úspěchy na poli poezie!

Vítězný text:

Na samotě za lesem
Na samotě za lesem
malá chatka stojí.
Stařík se svým věrným psem
sbírá v háji chvojí.
Pod kotel už přikládá
a voda se vaří.
„Moje záda bolavá!
Ach, to moje stáří“!
V studni voda špinavá,
převařit ji musím
Květo moje laskavá,
jistě se ti hnusím!“

Pozval bych tě na šálek,
však se trochu stydím:
v konvici mám brčálek,
na dno už nevidím.

Takhle to dál nepůjde,
rekonstrukce volá.
Bez kanálu nebude
chatka jako nová!
SčVK přijede,
zahrádku mi zryje
a potrubí odvede
vše, co mi tu hnije.
Budu tu zas bydlet rád
s mojí milou Květou.
SčVK – kamarád,
chválím je tou větou!